Ide kattintva azonnal megrendelheti a bio permetezést.

Szüksége van a kertemnek bármilyen növényvédelemre?

A különböző globalizációs hatások közepette – kertjeink egészsége és növényeink jóléte érdekében – még nagyobb hangsúlyt kap a növényvédelem fontossága.

A tájidegen növények megjelenésével újabb kártevők és kórokozók érkeztek. Ezen károsító hatásokkal szemben akkor is fel kell lépnünk, ha meg kívánjuk őrizni környezetünk tisztaságát és gyermekeink egészségét.

Mi az a növényvédelem?

A növényvédelem olyan intézkedések összessége, melyek megelőzik a különböző kártevők megjelenését, a kórokozók elszaporodását, vagy a már kialakult betegségek, kártétel kezelésére irányulnak.  Itt gondolnunk kell a növényvédő szerek alkalmazásán túlmenően olyan tevékenységekre is, melyek a növények természetes ellenálló képességének növelését segítik elő, vagy a megbetegedett növényi képletek fizikai eltávolítása, megsemmisítése.

Az aktív növényvédelem előtt mit tegyek?

Növényeink egészségét elsősorban a helyes növényi táplálással, csapadékutánpótlással, metszéssel és talajápolással tudjuk elősegíteni. Bizonyos esetekben mód lehet a fényellátottság megváltoztatására is, például átültetéssel, vagy konténeres növények áthelyezésével. A helyesen gondozott növények sokkal kevésbé fogékonyak a megbetegedésekre, így nemcsak megspóroljuk a növényvédelemre szánt pénzt és időt, hanem a környezet terhelését is csökkentjük. Biológiai növényvédelem esetén környezetterhelésről nem, vagy csak elhanyagolható mértékben beszélhetünk.

Mi az a kémiai növényvédelem?

A kémiai növényvédelem a peszticidek, azaz a kémiai növényvédő szerek alkalmazására épül. A már hagyományosnak tekinthető módszer szerint bizonyos előre definiált időközönként, tervezett módon juttatjuk ki, permetezzük a szereket a növényzetre. Egyrészt megelőző szándékkal, másrészt a megbetegedett növények kezelésére. A kémiai növényvédelem nagy előnye, a kutatásokon alapuló előre nagyban kiszámítható és viszonylag gyors hatás és hatékonyság. Ezzel szemben viszont hátránya, hogy a peszticidek, illetve azok bomlásából keletkező maradékanyagok beépülhetnek a termésbe és a környezetbe, majd a szervezetünkbe kerülve felhalmozódásukkal akár megbetegedéseket, vagy elváltozásokat okozhatnak. Nyilvánvaló, hogy a növényvédő szerek gyártói felé természetes elvárás, hogy ezeket a mellékhatásokat minimalizálják az alkalmazott technológia során. A precíziós gazdálkodás a kijuttatott növényvédő szer és tápanyag mennyiségét optimalizálja, mellyel jelentősen csökkenthető a környezetterhelés és szennyezés.

Mi az a biológiai növényvédelem?

A biológiai növényvédelem a természetben előforduló anyagokat és módszereket alkalmazza a növényi megbetegedések megelőzésére és kezelésére. Egyik módszere a növénytársítás, ahol egymás környezetébe olyan növényeket ültetünk, melyek riasztják egymás kártevőit. Ismert módszer továbbá a ragadozó rovarok kihelyezése, mint például a katica alkalmazása tetvek ellen. Egy megint másik módszer a természetes eredetű anyagok, főzetek, áztatások alkalmazása. Példaként érdemes megemlíteni a nagy csalán áztatott levéből készült permetezőszer alkalmazását takácsatkák ellen és a páfrányfélék leveléből készült tetű elleni biológiai permetszert.

A biológiai permetszeremet otthon készítsem, vagy vásároljam?

Amennyiben időnk és ügyességünk engedi, készíthetünk otthon is biológiai növényvédő szereket. A szükséges összetevők egy részét, vagy egészét megtalálhatjuk saját kertünkben, vagy az árokparton. A témában számos szakirodalom létezik hiteles forrásként a receptúrák és a tapasztalatok tekintetében. Amennyiben hitet teszünk a biológiai növényvédelem mellett, érdemes megnyitnunk otthoni „csalánkonyhánkat”.

Ellenben, ha nem szeretnénk időzni a természetes biológiai szerek előállításával, vagy szabadidőnk nem teszi lehetővé a szerkészítést, számos gyártó kínál bevizsgált biológiai növényvédő szert. Itt gondoljuk azokra a szerekre elsősorban, amelyek alapanyaga számunkra nem, vagy csak nehezen hozzáférhető.

Hogyan juttassam a növényekere a biológiai permetszeremet?

A biológiai permetező szerek folyékony halmazállapotúak, így valamilyen permetezési eljárással juttathatók ki a növényzet felületére, első sorban a „zöld” részekre. Ilyen permetező eszköz rendelkezésünkre állhat fél literes konyhai permetező flakon formájában, vagy kézi működtetésű háti permetezőn át, egészen a nagyteljesítményű motoros berendezésig. Nyilvánvalóan a növények mérete határozza meg elsősorban a permetező eszköz fajtáját. Egy diófa permetezéséhez szükségszerű a legnagyobb teljesítményű berendezés, míg pár tőke szőlőhöz elegendő az öt literes kézi eszköz is.

Mit tegyek, ha se permetszerem, se permetezőgépen sincs?

Ennél a bekezdésnél jövünk mi a képbe. Nekünk van minden növényi mérethez alkalmas permetezőgépünk, számos gyártó által készített biológiai növényvédő szerünk, és nem utolsó sorban szaktudásunk. Önnek nincs más dolga nincs, mint felvenni velünk a kapcsolatot és megrendelni a biológiai permetezést. Az általunk felkínált biológiai növényvédő szerek közül akár választhat is, vagy bízza ránk Ö döntést. Az időjárás függvényében akár már aznap, de legkésőbb egy héten belül elvégezzük a biológiai permetezést az Ön kertjében.

Mennyibe fog kerülni a biológiai permetezés?

A biológiai permetezés ára kijuttatott 10 liter permetszerenként 11000 Ft, valamint Budapesten 6000 Ft kiszállási díjat számítunk fel. Ez a valóságban azt jelenti, hogy például egy nagy méretű diófa permetezése 17000 Ft-ba kerül Önnek.

Hogyan rendelhetem meg a biológiai permetezést?

Egyszerűen ide kattintva adja meg nekünk címét, nevét, telefonszámát és rövid határidőn belül elvégezzük a szükséges permetezést. A rövid határidő alatt tényleg rövidet értünk. Munkatársunk felveszi Önnel a kapcsolatot és akár már aznap el tudjuk végezni a biológiai permetezést. A beavatkozás időpontjának megválasztása nagyban függ az időjárási viszonyoktól.

Ha többet szeretne tudni a növényi megbetegedések távolsági (drónos) diagnosztizálásáról, kattintson ide!

 

Aki az Ön segítségére lesz biológiai növényvédelem ügyben:

Boronyai István

okl. környezetmérnök